Arena FutbolHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

Fenerbahçe

Image Hosted by ImageShack.us

Trabzonspor

Son Dakika Spor

Son Dakika Haberler

iş ilanları

En son konular

» Şişli'de rekor katılım
C.tesi Mayıs 19, 2012 10:29 pm tarafından taner

» BDP'li vekile 5 yıl hapis
Perş. Mayıs 10, 2012 6:11 pm tarafından taner

» CHP'ye Haciz Şoku...
Salı Mayıs 08, 2012 5:26 pm tarafından taner

» Gözüne kamera yerleştirdi
C.tesi Mayıs 05, 2012 8:22 am tarafından taner

» Bu defa 14 tane başsız ceset bulundu
C.tesi Mayıs 05, 2012 8:20 am tarafından taner

» Kış Bahçesi
Cuma Mayıs 04, 2012 8:25 pm tarafından taner

» LYS adaylarına müjde haber
Cuma Mayıs 04, 2012 8:22 pm tarafından taner

» işte ABD nin en güzel mahkumu
Cuma Mayıs 04, 2012 8:19 pm tarafından taner

» şaşırmayın bu olay türkiyede yaşandı
Cuma Mayıs 04, 2012 8:15 pm tarafından taner


  Trabzon'un TFF'ye EURO 2016 öfkesi

  Paylaş
  avatar
  Mülteci Fiko
  Üye
  Üye

  Aktiflik :
  10 / 99910 / 999

  Mesaj Sayısı : 24
  Rep Gücü : 2070
  Kayıt tarihi : 21/12/09
  Yaş : 28
  Nerden : Aydın

  Cüzdan
  Altın Altın: 999

  Trabzon'un TFF'ye EURO 2016 öfkesi

  Mesaj tarafından Mülteci Fiko Bir C.tesi Ara. 26, 2009 8:51 am

  Trabzon'un TFF'ye EURO 2016 öfkesi
  2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için adaylık başvurusunda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu'nun Trabzon'u yedek il kapsamında değerlendirmesi kentte büyük tepki topladı. TFF yönetimini istifaya davet eden Trabzonlular, "Futbol Federasyonu'nun kime hizmet ettiğini çok iyi gördük" ve "TFF, batıya hizmet ediyor" yorumlarıyla tepki gösteriyor. "Tarih, kırmızı plakayı Trabzon şehrinden büyük görenlerin acizlikleri ile doludur" başlıklı bir duyuru yaparak, yetkilileri kınadılar.
  "TFF, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜ"

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için yaptığı adaylık başvurusunda Trabzon'u maçların oynanacağı 8 ilin arasında değil de, Şanlıurfa ve Adana'yla birlikte yedek iller arasında göstermesi şehirde sinirleri iyice gerdi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun, tarihinde 6 lig şampiyonluğu bulunan Trabzonspor'un yanı sıra, çeşitli liglerde altı profesyonel, amatör kümede 100'ü aşkın futbol kulübünün bulunduğu Trabzon'u, yedek listede değerlendirmesine vatandaşlar sert tepki gösterdi. Türkiye Futbol Federasyonu'nu ve buna göz yumanları istifaya davet eden Trabzonlular, forum sitelerinde, "Federasyonunuz da, şampiyonanızda sizin olsun", "TFF, Türkiye'yi ikiye böldü", "TFF, Trabzon'u dışladı", "Trabzon'a maç verilmesi için Gürcistan'da mı Avrupa Futbol Şampiyonası yapılmasını bekleyelim?", "Federasyon sadece batıya hizmet ediyor" ve "EURO 2016 Avrupa Şampiyonası'nda Trabzon şehrini yok sayanları kınıyoruz!" yorumlarıyla tepki gösterdi.

  "TRABZONSPOR UYUTULMUŞ BİR ŞEHRİN HAYKIRIŞIDIR"

  Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak'ın Trabzonlu olmasına karşın buna göz yumduğu söyleyen taraftar sitelerinden 6t1s.com, oldukça sert bir açıklama yaptı. Binlerce üyesi bulunan siteden yapılan açıklama şöyle:

  "Trabzonspor'u sadece futbol takımı olarak görenler, büyük bir yanılgı içerisindedirler. Trabzonspor, Trabzon şehrinin isyanıdır. Bugüne kadar unutulmuş bir şehrin, haykırışıdır. Yaşadığımız coğrafyada, şampiyon çıkarmış iki şehirden birisi olan Trabzon, başarıları alın teriyle kazanmıştır, ayak oyunları ile değil. EURO 2016 Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye'de oynanabilmesi için hazırlanan adaylık dosyasında İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Konya, Eskişehir, Antalya ve Bursa şehirlerinin organizasyonun icra edileceği şehirler olarak bildirilmesi ve Trabzon şehrinin yok sayılmasının art niyetli ve belli bir projenin uzantısı olduğu düşüncesini bizlerde oluşturmuştur. Hele hele Şanlıurfa ile birlikte, 'Yedek Şehir' olarak bildirildiğinin söylenmesi ise düşüncelerimizdeki haklılığımızın teyidi gibidir."

  "TRABZON HALKINI, 'ANLAMAZ, AKILSIZ' GİBİ GÖSTERME ÇABASI, KENDİ ZEKA SEVİYELERİNİN BİR GÖSTERGESİDİR"

  Daha sonra TFF'in art niyetli olduğu vurgulanan açıklamada, "TFF'nin futbolda kime hizmet ettiğini, müsabakalarımızdaki hakem hatalarında açıkça gözlemlemekteyiz. Lakin, Trabzonspor'da futbolculuk, kaptanlık, yöneticilik ve başkanlık yapmış, keza onu Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı koltuğuna oturtmuş Trabzon halkına, kırmızı plaka uğruna sırt çeviren Faruk Özak'ın etkisiz ve yetkisizliği bizleri derinden yaralamıştır. Trabzon şehrinin konaklama ve ulaşım imkanlarını bahane edenler, bilmelidirler ki aday şehirlerin bazılarında 5 yıldızlı otel yokken, Trabzon'da Grand Zorlu, Novotel ve Sumela otelleri olmak üzere 3 adet lüks otel mevcuttur. Ulaşım konusunda ise, bugün uluslararasına açık bir havaalanı mevcuttur ve günlük uçuş standardı aday şehirlerin bazılarından fazladır. Bugün, İstanbul - Antalya uçuş zamanıyla, İstanbul - Trabzon uçuş zamanı arasında fark yoktur. Bu anlamda, Trabzon halkını 'Anlamaz, akılsız' gibi gösterme çabası da, ancak ve ancak kendi zeka seviyelerinin bir göstergesi olsa gerek" denildi.

  "TARİH, KIRMIZI PLAKAYI TRABZON ŞEHRİNDEN BÜYÜK GÖRENLERİN ACİZLİKLERİ İLE DOLUDUR"

  Trabzon'un sadece siyasi rant kapısı olarak görüldüğünün vurgulandığı açıklama şöyle devam etti: "Trabzonspor'u ve Trabzon şehrinin halkını, siyasi rant kapısı olarak görenleri, son kez uyarıyoruz. Tarih, kırmızı plakayı Trabzon şehrinden büyük görenlerin acizlikleri ile doludur. Ve eminiz ki, gün gelecek tarih tekerrür edecek. İşte o zaman bizler, onurlu Trabzonspor bayrağımızla başımız dimdik, mevcut Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda şampiyonluk şarkıları söylerken, bugün kırmızı plakalı otomobile binenler asla saygı görmeyeceklerdir. Trabzon şehrini, EURO 2016 Avrupa Şampiyonası'nın oynanacak şehirler arasında göstermeyen, başta art niyetli olduğunu düşündüğümüz Türkiye Futbol Federasyonunu ve kurumlarını, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak'ı, 61 proje ile yola çıkıp Stadyum Projesini de bu projeler içerisinde gösteren ancak böyle bir organizasyonda Trabzon'un da yer alması için tarihindeki imparatorluk şehri misyonunu göremeyen, Trabzon'un da bu oluşumda bulunması için hiçbir çaba sarf etmeyen Trabzon Belediye Başkanını kınıyoruz!"

  KAYSERİ'NİN DOĞUSUNDA TAKIM YOK

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirlediği 8 il arasında Kayseri'nin doğusunda hiçbir ilin bulunmaması da, tepkilerin artmasına neden oldu. Federasyonu'nun şampiyona uğruna, doğu bölgesindeki insanları dışladığını söyleyen taraftarlar, bunun için hazırladıkları haritayı da forum sitelerinde paylaşıyor. Harita da belirlenen 8 il kutu içerisine alınmış ve Kayseri'nin batısı, TFF'nin şampiyona için hazırladığı logo içerisinde tutulurken, diğer iller bu logonun dışarısında tutulmuş şekilde resmediliyor.


  25.12.2009
  Kaynak : DHA

   Forum Saati C.tesi Ara. 15, 2018 9:50 pm