Arena FutbolHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

Fenerbahçe

Image Hosted by ImageShack.us

Trabzonspor

Son Dakika Spor

Son Dakika Haberler

iş ilanları

En son konular

» Şişli'de rekor katılım
C.tesi Mayıs 19, 2012 10:29 pm tarafından taner

» BDP'li vekile 5 yıl hapis
Perş. Mayıs 10, 2012 6:11 pm tarafından taner

» CHP'ye Haciz Şoku...
Salı Mayıs 08, 2012 5:26 pm tarafından taner

» Gözüne kamera yerleştirdi
C.tesi Mayıs 05, 2012 8:22 am tarafından taner

» Bu defa 14 tane başsız ceset bulundu
C.tesi Mayıs 05, 2012 8:20 am tarafından taner

» Kış Bahçesi
Cuma Mayıs 04, 2012 8:25 pm tarafından taner

» LYS adaylarına müjde haber
Cuma Mayıs 04, 2012 8:22 pm tarafından taner

» işte ABD nin en güzel mahkumu
Cuma Mayıs 04, 2012 8:19 pm tarafından taner

» şaşırmayın bu olay türkiyede yaşandı
Cuma Mayıs 04, 2012 8:15 pm tarafından taner


  TEKEL İŞÇİLERİNE UYARI...!

  Paylaş
  Emrullah Zabun
  Emrullah Zabun
  Super Moderator
  Super Moderator

  Aktiflik :
  999 / 999999 / 999

  Mesaj Sayısı : 230
  Rep Gücü : 2147483647
  Kayıt tarihi : 21/12/09
  Yaş : 32
  Nerden : İstanbul

  Cüzdan
  Altın Altın: 999

  TEKEL İŞÇİLERİNE UYARI...!

  Mesaj tarafından Emrullah Zabun Bir Salı Şub. 02, 2010 2:22 pm


  TEKEL İŞÇİLERİNE UYARI...!

  Başbakan Erdoğan, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclis’i başkanlığına seçilen ilk Türk olan AK Parti’li Mevlüt Çavuşoğlu’na destek vermeyen muhalefet partililerini köstek olmakla suçladı. -Erdoğan, "Muhalefet bu başarıyı tebrik erdemini bile gösteremiyor. Bırakın tebriği CHP Milletvekili Birgen Keleş soruşturmaya destek veriyor. MHP Milletvekili Tuğrul Türkeş de salondan çıkıyor. Türkiye’nin bazı temsilcileri bu süreci engelleme arayışına giriyor." dedi. Erdoğan, TEKEL işçilerine "eve dönün" çağrısı yaparken eylemlerinin yasal olmadığı söyledi.

  --------------------------------------------------------------------------------

  -
  ANKARA (ANKA) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclis’i başkanlığına seçilen ilk Türk olan AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’na destek vermeyen muhalefet partililerini köstek olmakla suçladı.
  Erdoğan, Meclis’te AKP Grup toplantısında yaptığı konuşmada, AKPM Başkanı seçilen AKP Antalya Milletvekili Çavuşoğlu’nu tebrik etti, destek vermeyen muhalefet partilerini sert dille eleştirdi.
  Erdoğan, grup toplantısına birlikte geldiği Çavuşoğlu’nu tebrik ederek başladığı konuşmasına, "Bu gelişme AKP’nin değil Türkiye’nin gururudur" dedi. Erdoğan, şunları söyledi:
  "Partimizin üstlendiği görevler iktidarımız zamanında yapılanlar başarılardır. İKÖ sekreterine bir Türk başkan seçimi yine iktidarımız döneminde gerçekleşti. Birçok uluslararası komisyonda üyelerimizle temsil ediliyoruz. Bütün bunlar kendi kendine olmadı. Aktif roller üstlendik. Ama üzüntüyle ifade etmeliyim ki AKP iktidarı Türkiye’nin itibarını artırırken muhalefetin tavır ortadadır. AKPM’ye ilk kez bir Türk meclis başkanlığını üstleniyor. Bu Türkiye’nin başarısıdır."


  -TEBRİK ETMENİN ÖTESİNDE-

  Erdoğan, MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş de eleştirdi. Erdoğan, "Muhalefet bu başarıyı tebrik erdemini bile gösteremiyor. Bırakın tebriki bir CHP vekil soruşturmaya destek veriyor. Tuğrul Türkeş de salondan çıkıyor. Türkiye’nin bazı temsilcileri bu süreci engelleme arayışına giriyor. Hani milliyetçiydiniz. Bir MHP’li de "niçin Başmüzakereci toplantıya katıldı’ diye soru önergesi veriyor. Muhalefet çağı vizyonu idraki kaldırmasa da biz Türkiye’nin önünü açacağız" diye konuştu.
  Erdoğan muhalefeti eleştirmeye şu sözlerle yüklendi:

  -BU NE KİNDİR-

  "İlk kez bir Türk 47 ülke arasından AKPM Başkanı seçiliyor. Türkiye’nin uluslar arası itibarının artmasıdır bu gelişme. Ne acıdır ki, muhalefet bu önemli gelişmeye kayıtsız kalıyor. Bu Türkiye’nin başarısı, dikkat edin AKP’nin başarısıdır demiyorum. Muhalefet bu mutluluğu bile paylaşmıyor. 47 üye ülkenin teklifiyle bir Türk aday gösteriliyor, muhalefet partili milletvekilleri ise süreci baltalıyor. Bu ne kindir yaBu nasıl bir yaklaşım tarzı. Dünya liderleri tebrik ediyor, muhalefet bir tebrik etme nezaketinde bile bulunmadı. Bir MHP’li milletvekili "Başmüzakereci Egemen Bağış niye konseydeki toplantıya katıldı diye soru önergesi veriyor’ ne acıdır."
  Başbakan Erdoğan muhalefete yüklenirken, milletvekilleri de "yuh" diyerek tepki gösterdiler.

  ANKARA (ANKA) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TEKEL işçilerine "eve dönün" çağrısı yaparken eylemlerinin yasal olmadığı söyledi.
  Başbakan Erdoğan, "Kullanılıyorsunuz 3 milyonu aşkın insanın asgari ücretlinin memurun vebali var. Bu parayla çalışacak milyonlarca işsiz var. Buradaki olay hak arayışı içerişinde masum talep değil hükümet karşıtı işin parçası olmuştur. Şu anda yapılan eylem yasal değildir. Bunlar yasal değil fakat biz bu demokratik davranışımızı bu ay sonuna kadar sürdüreceğiz. Artık yasal olan adım neyse ay sonunda atacağız." dedi.
  Erdoğan, Meclis’te AKP Grup toplantısında yaptığı konuşmada, Hükümetin önerilerini kabul etmeyen Tekel işçilerine hem sert çıktı hem de "eve dönün" çağrısı yaptı.
  Erdoğan, sözlerine geçen hafta CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Tekel işçileri ile ilgili sözlerini hatırlatarak başladı.
  Erdoğan, "Baykal geçen hafta işsizi memuru 4C’liyi bir anda kurtardı. Bir kere Baykal’ın toplumun bu kesimlerini hatırlaması da gelişmedir. Yoksul ve emeklinin sorunlarını bir çırpıda çözüyor. Daha sırtında kamburu yok. Bekar. Herkese veriyor yöntem çözüm ne yok. Baykal’ın söylemi popilist söyleme denk düşmektedir" dedi.

  -DİKKAT EDİN TEKEL İŞÇİLERİNİN BİR KISMI-

  Devlet yönetiminin ciddiyet istediğini kaydeden Erdoğan, ekonomiyi yönetmenin ise daha fazla bir ciddiyet istediğini vurguladı. Ankara’da Tekel işçilerinin bir kısmının eylem yaptığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:
  "TEKEL işçileri, 1992 -2003 yılları arasında kıdem tazminatları ile işten çıkarıldı. 2003’te müzakerelerimizin ardından işçi sendikaları ile onların talebi doğrultusunda 4C sürecini başlattık. Şimdi aynı süreci sendikalar inkar ediyorlar. Aynı kişiler diyor bunu. Bu nasıl dürüstlük. Biz dedik ki özelleştirmelerden dolayı kimse işinden olmasın. Hatta bizden önce işini kaybeden 14 bin işçiyi aldık. Şu anda Tekel’de istihdam edilen işçi 10 bin 850 kişidir. Bunlara biz her ay 40 trilyon ödüyoruz. Sendikalarla 2 yıl önce görüştük. Bize "bir 6 ay müsaade edin’ dediler. Gerek TÜRK-İŞ başkanı ve diğer sendikacılar oturduk konuştuk. Dedik ki artık bunları kapatıyoruz. Dedik ki bu olay özelleştirme olayı değildir. Bu tütün depolarının tamamen tasfiyesidir. Biz 2 yıldır bu işçi kardeşlerimize tütün işleme devam etsin dedik. Biz 500-600 kişi ile devam edeceğiz ama diğerleri için bitti. Kapatılan iş yerine ihbar kıdem tazminatı verir işi bitirirsiniz. Biz yine bu işçi kardeşlerimizi 4C kapsamına alalım. Ücretler üzerinde çalışın dedim arkadaşlarımıza sadece TEKEL’i değil hepsini bu kapsam da değerlendirelim. Sosyal güvenlik ve özlük hakları korunacak. Şimdi ne diyorlar yazılı ve sözlü medyaya teessüf ediyorum. Biz emanetçiyiz tüyü bitmemiş yetimin parasının emanetçisiyiz. Dedikleri şu "aç susuzuz’ Eğer onlar tekel işçisi ile dün itibariyle paraları tıkır tıkır ödendi. 40 bin lira kıdem ve ihbar tazminatı hesaplarında. Bir ay içerisinde 4C’den istifade etmek istiyorsan. 10 bin Tekel işçisi bu 4c’den istifade edecektir. Maaşlarını hepsi alacaktır. Artış oalcak mı tabi ki olacak. Geçen gün kendileri ile görüştük. Baktık ki orada kıdem tazminatı noktasında sıkıntıları var. Biz bunun devamı konusunda yasal mani yoksa çalışsın dedim. Ama yeni süreci kıdem tazminatı alacak şekilde düzenleyecek."

  -"BU ACİTASYON NEDİR?"-

  Erdoğan, dün Türk İş Başkanı ile yapılan görüşmeyi hatırlatarak, "Dün geldiler "biz bunu istemezik " dediler. 11 Katrilyon bizim iktidarımızca ödendi. Değerli arkadaşlarım KEY adında paralar kesildi bunu da biz ödedik. Bizim bu kadar yapıcı yaklaşımımız karşısında ajitasyonlar nedir? Oraya giden kim Baykal. Sen önce kendi belediyelerindeki sorunu çöz onu hallet. Türk İş önünde 300-500 işçi ki bunların yanına gelen uç birlikler ’Öğretmen olamayanlar birliği’ ne demek bu" diye konuştu.

  -"CHP VE MHP İSTİSMAR EDİYOR"-

  Erdoğan, sorunları çözüm noktasında işçi ve memurun bir araya gelmesi çağrısında bulunduğunu hatırlatarak, "Ama işlerine gelmiyor. Biz her seferinde yapıcı davrandık. Ben sendikadan geliyorum ve işçi olarak da yaşadım. Bu hatırlatmayı yapmayı kendim için görev talep ediyorum. Olay aşırı uçların parçası olmuştur. Tekel işçilerin eylemi amacını aştı. Hükümet karşısı kampanyaya dönüştü. CHP ve MHP istismar ediyor. Bunlar iktidar ortağı idiler. Onların iktidarları döneminde bunlar işsiz kaldı. Bunların içerisinde medya kuruluşları var istismara devam ediyorlar. Kirli senaryoların başaramadığını başaracaklarını zannediyorlar" dedi.

  -"EYLEMLER YASAL DEĞİL, AMA BİZ YASAL ADIMLARI ATACAĞIZ"-

  Tekel işçilerine eve dönün çağrısı yapan Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:
  "Kullanılıyorsunuz 3 milyonu aşkın insanın asgari ücretlinin memurun vebali var. Bu parayla çalışacak milyonlarca işsiz var. Buradaki olay hak arayışı içerişinde masum talep değil hükümet karşıtı işin parçası olmuştur. Paraları yatan işçileri sesleniyorum Kamuda çalışmak isteyenler gitsin imzalasınlar. Hazinedeki tek bir kuruş milletin emanetidir. Biz bu hakkı çarçur etmeyeceğiz... Şu anda yapılan eylem yasal değildir. Bunlar yasal değil fakat biz bu demokratik davranışımızı bu ay sonuna kadar sürdüreceğiz. Artık yasal olan adım neyse ay sonunda atacağız. Kusura bakmasınlar bu ülke yol geçen hanı değildir."

   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 2:51 pm