Arena FutbolHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

Fenerbahçe

Image Hosted by ImageShack.us

Trabzonspor

Son Dakika Spor

Son Dakika Haberler

iş ilanları

En son konular

» Şişli'de rekor katılım
C.tesi Mayıs 19, 2012 10:29 pm tarafından taner

» BDP'li vekile 5 yıl hapis
Perş. Mayıs 10, 2012 6:11 pm tarafından taner

» CHP'ye Haciz Şoku...
Salı Mayıs 08, 2012 5:26 pm tarafından taner

» Gözüne kamera yerleştirdi
C.tesi Mayıs 05, 2012 8:22 am tarafından taner

» Bu defa 14 tane başsız ceset bulundu
C.tesi Mayıs 05, 2012 8:20 am tarafından taner

» Kış Bahçesi
Cuma Mayıs 04, 2012 8:25 pm tarafından taner

» LYS adaylarına müjde haber
Cuma Mayıs 04, 2012 8:22 pm tarafından taner

» işte ABD nin en güzel mahkumu
Cuma Mayıs 04, 2012 8:19 pm tarafından taner

» şaşırmayın bu olay türkiyede yaşandı
Cuma Mayıs 04, 2012 8:15 pm tarafından taner


  "Siyasete giren bunları bilecek"

  Paylaş
  Admin
  Admin
  Yönetici
  Yönetici

  Aktiflik :
  999 / 999999 / 999

  Mesaj Sayısı : 37
  Rep Gücü : 2147483647
  Kayıt tarihi : 21/12/09
  Yaş : 33
  Nerden : İstanbul

  Cüzdan
  Altın Altın: 999

  "Siyasete giren bunları bilecek"

  Mesaj tarafından Admin Bir Salı Ara. 22, 2009 8:02 pm

  Erdoğan, suikast iddiaları ile ilgili soruya bu yanıtı verdi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Suriye ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir süre önce rahatsızlanan ve bazı programlarını iptal etmek zorunda kalan Erdoğan'ın sesinin hala kısık olduğunun gözlendiği basın toplantısında öne çıkanlar şöyle:

  AHMET TÜRK'ÜN "ÖCALAN DA BÖYLE İSTEDİ" AÇIKLAMASI

  "Sayın Türk'ün bu açıklaması bana göre çok talihsiz. Zira kendileriyle Meclis'teki görüşmemde 'Hiçbir zaman bizler illegal kişi veya görüşmeleri muhatap almayız. Sizler de bunu sahiplenmeyin' diye söylemiştik. Ancak şu anki süreçte böyle bir yaklaşım tarzını doğru bulmuyorum."

  TEKEL İŞÇİLERİ

  Bu süreç aslında 8 gündür devam eden bir süreç değil. Bunun iki yıllık maZisi var. İki yıl öçnce Türk-İş Başkanı olmak üzere, sendika başkanı ve yetkili arkadaşlarla konuştuk. Bu sürecin ertelenmesi ricasında bulundular. Ben de kısa bir süre için erteleyebiliriz ama er ya da geç elimizden çıkacak tasviyeyi yapacağız dedim. Ve bu süreç iki yıl sürdü. Artık nihai kararı verdik. 10 bine yakın kişi çalışmadan ücret alıyorlar. Durum budur. Kendilerine tazminatları veriliyor. Şu andaki çalışmaları şekliyle bu devlete maliyeti 40 tirilyondur. Şimdi biz burada milletimizin emanetini hakkıyla koruyacaksak burada da 40 trilyon hiç çalışmadan ödeniyor. Şu anda yapılanlar spekülatiftir. Hükümete yönelik, muhalefetin bazı milletvekillerinin de aralarına katılarak şov yapmaları samimiyetten uzaktır. Öncelikle kendini hükümetin yerine koyacaksın. Yılar yılı çalışmadan para verildi, ciddi krizler yaşandı. Her insan ben kendi şirketim olsa bu şirketimde bir insan çalışmıyor veya bu işçiler bana fazla gelmeye başladı dediği zaman iş hukukuna göre verirsin tazminatını çıkarabilirsin. Bunu devlet olarak biz yaparken tazminatlarını verdiğimz gibi 4C diye bir şey çıkardık. Bu kapsamda çalışırsan sana iş verelim. Burada Üniversite mezunlarına, lise, ortaöğretim mezunlarına farklı bir ücret uygulaması yapacağız. Bununla ilgili olarak arkadaşlarıma talimat verdim. O başlatıldı. Bu çalışma devam ederken bu iş patlak verdi. Ankara'da şu uygunsuz, provakatif eylemelerin içine girmek suretiyle muhalefette olan siyasilerin bu tür eylemleri yapmalarını doğru bulmuyorum. Arkadaşlarımız ücretleri ilgili çalışmalarını yapıyorlar. 1 hafta içinde bu çalışmalar da biter. Tüm TEKEL işçilerinin geldikleri yere dönmelerini ve bu tür oyunlara gelmemelerini diliyorum.

  "ARINÇ'A SUİKAST PLANI" İDDİASI

  "Şu andaki tespitler, duyumlar, bunlara baktığımız zaman vahim bir süreç, düşündürücü süreç. Süreçle ilgili olarak siyasilerin yaptıkları ve yapmakta oldukları açıklamaları dikkatle yapmalarında büyük fayda var. Temenni ederiz ki yargı süreci, endişeleri yok edecek şekilde çıksın."

  Erdoğan kendisi ve Cumhurbaşkanı Gül hakkında da benzer suikast iddialarının bulunduğunun hatırlatılması üzerine de, "Bunlar yeni şeyler değil. Malum yargı sürecinde bunların hepsi var. Medyada da zaman zaman gösterildi. Siyasete giren bunları bilecek. Sabırla hizmet yolunda devam edeceğiz. Bu tür art niyet içinde olanların derdi başka, biz yolumuza devam edelim." şeklinde konuştu.

   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 2:53 pm